صفحه اصلی
نقشه سایت
RSS
امروز : چهار شنبه 29 آبان 1398        آخرين بروزرساني:1398/08/22
نویسنده:وحید مینایی مهر
تاریخ انتشار: چهار شنبه 22 خرداد 1398

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی خبرداد:

بیش از یک هزار سامانه گندزدایی کیفیت آب شرب روستاهای آذربایجان غربی را رصد می کنند

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی از فعالیت یک هزارو 56 سامانه گندزادایی برای رصد کیفیت آب شرب در روستاهای استان خبر داد.

علیرضا رضوی درگفتگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: با پایش های دوره ای صورت گرفته در آزمایشگاه های کنتری کیفی، در حال حاضر آب شرب تحویلی به مشترکین از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی گفت: در این راستا مطلوبیت میکروبی آب شرب درروستاهای استان به 99.6 درصد و کلر باقیمانده نیز 98.5 درصد است.

وی اظهار کرد: در راستای پایش آب شرب روستاها، 117 روستای استان که از نظر کیفیت آب با مشکل مواجه بوده اند شناسایی و با طرح در شرکت مادر تخصصی و اختصاص اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، مشکلات 53 روستا مرتفع ومابقی نیز دردست اقدام هستند.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی با بیان اینکه در سال گذشته 175 پروژه در قالب یک هزارو 56 روستا مبادله موافقت نامه انجام گرفته است، اظهار داشت: برای این پروژه ها850 میلیارد ریال مبادله موافقت نامه انجام که تاکنون 550 میلیارد ریال آن اختصاص یافته است.

رضوی با بیان اینکه برای اولین بار در استان در راستای آبرسانی به مناطق محروم، تفاهم نامه همکاری با بنیاد علوی منعقد و در راستای آن مقرر گردید به میزان 55 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای آبرسانی به 16 روستای محروم ومرزی شهرستان چالدران انجام گیرد.

وی گفت: 50 درصد این میزان اعتبار پیش بینی شده از سوی بنیاد علوی ومابقی نیز از اعتبارات داخلی شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی تامین خواهد شد.

 

 

 

کلیه حقوق و مزایای این سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی می باشد.